Czech Trickline Cup na WoodSlack Festu 2017


Zdravíme všechny přátele slackline a především trickline!

Přinášíme report z prvního podniku Czech Trickline Cup 2017! Ten proběhl v sobotu 27.5. 2017 na III. ročníku jednoho z největších slackline festivalů v České republice – WoodSlack Festu ve Světlé nad Sázavou. Kromě longů různých délek, kterých zde bylo nataženo přes čtyřicet, a nespočtu krátkých lajn pro začátečníky, zde proběhl také závod ve speedline, akce pro veřejnost, koncerty a hlavně I. závod ze série Czech Trickline Cup!

Komentátor celého závodu Jirka Doby Strnad.

Doby_Boy aka hlavní komentátor. Kendama aka hlavní tricklinerský doplněk
Letos jsme zde vyzkušeli nový model závodů. Ve 12 hodin proběhlo klasické kvalifikační kolo, kterého se zúčastnilo 20 borců a borkyň (18+2). K vidění bylo i několik nových tváří, za což jsme velmi rádi. Velmi si ceníme jejich odvahy poprvé si zazávodit a doufáme, že je to nakopne do tréninku a dalších závodů. Jsou živým důkazem, že se není čeho bát a že se může zúčastnit opravdu každý!

Philipski a jeho točky

 

Vyhlášení Malé finále – zleva Barča Kubátová, Lukáš Plíšek, Hynek Novák, Honza Procházka, Milan Dostál, Martin Koscielniak a Jirka Doby Strnad.

Z kvalifikace postoupilo 16 závodníků, nově však do dvou pavouků – tzv. malé a velké finále. Malé finále začalo ve 14 hodin a zde se představili borci, kteří v kvalifikaci skončili na 9. – 16. místě. Ti tak dostali možnost vyzkoušet si vyřazovací boje „jeden na jednoho“, nabrat nové zkušenosti a zabojovat o celkové 9. místo.
V prvním battlu se ze 16. místa pustila do boje Barča Kubátová s Jirkou Dobym Strnadem postupujícím z 9. místa. Z tohoto battlu vyšel vítězně Doby, který se probojoval ještě přes Honzu Procházku do finálového kola. Tady se utkal s Martinem Mkem Koscielniakem, který prošel přes Jirku Kernera a Milana Dostála. Marťa se bohužel během finálového souboje s Dobym po jednom z doskoků zranil, a tak 9. místo obsadil Doby!

Velké finále, s postupujícími z 1. – 8. místa z kvalifikace, začalo v 17 hodin soubojem mezi Štěpánem Peckou aka Čmeldou (1) a Jirkou Máslem Másličem (8). Na druhé větvi se do sebe pustili Lukáš Černý (2) se Samuelem Sádeckým (7). Lukáš se Štěpánem celkem bez problému postoupili dále. Další souboje byly už vyrovnanější. Peťa Dočkal (4) se svými buttflipy a 720° zvítězil nad Markem Miluškou (5), který se dlouho schovával v ústraní, ale parádně to rozbalil s backbouncema a skydiveama. Filip Bitnar (3) porazil svýma 360tkovýma kombama prokládanýma freefally Jirku Cerhana (6), který se poprvé probojoval mezi nejlepších 8.

 

Lukáš a jeho masivní protažený buttbackflip!

Následně Štěpán vyhrál nad Peťou a Luky porazil Filipskyho. To vyústilo ve velmi těsný a napínavý souboj o 3. místo právě mezi Petrem Dočkalem a Filipem Bitnarem. V dechberoucím finále si to pak rozdali Lukáš se Štěpánem. Lukáš předváděl neuvěřitelně vysoké polety s čistými kombinacemi freefallů, 540°, backbuttflipů a také skoro doskočeným estonianflipem! Na to kontroval Štěpán buttflipem 360°, frogflipem, 720° a skoro doskočeným dublebuttflipem! A to je jen malý výčet triků, které jste mohli v podání těchto borců vidět! Více ve videu – coming soon!
Po rozvážné poradě rozhodčích ve složení Marek Smolka, Ondřej Kváš a Tomáš Kovalčík rozhodli, že 4. místo bere Filip Bitnar, 3. místo Petr Dočkal, 2. místo Lukáš Černý a vítězem závodu ve Světlé nad Sázavou se stal Štěpán Pecka!

Tak tohle byl I. závod Czech Trickline Cupu 2017! Všichni závodníci předvedli velké zlepšení co do technického provedení, tak i obtížnosti triků! Celkové pořadí je uvedeno pod článkem spolu s dalšími fotkami! Děkujeme sponzorům Lajny.cz a Equilibrium Slacklines za věcné ceny, organizátorům WoodSlack Festu za prize money a Gibbon Slacklines za dopadovou plochu! Také děkujeme všem závodníkům a těšíme se na ně v dalším závodě, tentokrát na slackline festivalu na Bišíku 29.7. 2017!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Text: Štěpán Pecka

Foto: Pepa Horák

Korektura: Oli