Mistrovství ČR v trickline 2011


Máme prvního mistra ČR v tricklajně! Je to Petr Peeto Kučera.

Celá sezóna 2011 se tak trochu nese ve znamení trickline. Všechno začalo na festivalu v Sobotce. Zde se kromě české stálice jako Voříšek, Peeto, Praken a Prcek, objevil také Danny Menšík. Tento talentovaný trikař byl v úplných začátcích, ale jeho potenciál svítil na dálku. V Sobotce jsme poprvé viděli první triky Jirky Kernera. Je to dříč, o kterém také určitě neslyšíme naposledy. Pokračovalo to festivalem v Hejnicích. Tady se objevil Kuba Komrska, který skončil v trikové soutěži na čtvrtém místě. Všichni věděli, že tenhle borec nám ještě něco ukáže. Největší úroda přišla na Bišíku, kde se objevily hned 3 nové tváře. Štěpána Pecku alias Čmeldu a Andrého Hellera si tajně na svém písečku připravoval hlavní Gibbon Šůlmástr Mára Smolka. Třetím je Filip Bitnar, který pochází z podBišíku (Teplic nad Metují). Na horolezeckém festivalu v Teplicích nad Metují se během exhibice bohužel znanil Petr Voříšek. Tím se všem českým tricklinerům otevřela možnost bojovat o titul prvního mistra ČR.

Během závodů v Hejnicích a na Bišíku se vytvořil jakýsi ranking, podle kterého se vytvořil seznam finalistů prvního mistrovství ČR. Seznam byl ale hodně upravován. Nejprve zranění vyřadilo pravděpodobného vítěze soutěže Petra Voříška. Svoji účast na soutěži odmítla také Prcek, která se v termínu mistrovství ČR účastnila jiné slacklinové akce. Zbývalo tedy doplnit 3 místa finalistů. Na tato místa byli finalisti vybráni prostřednictvím video-contestu, kdy ze zaslaných videí vybrala porota 3 postupující.

Do závodu MČR v rámci LadronkaFestu v Praze tedy postoupili Kuba Komrska, Štěpán Pecka, Peeto Kučera, Praken, André, Jirka Kerner, Danny Menšík a Lukáš Černý. Z prvních battlů postoupili do čtvrtfinále Kuba Komrska, Štěpán, Peeto a Praken. Největší škoda byla nepostupujícího Dannyho Menšíka, který předvedl pěknou šou. Semifinále bylo hodně napínavé a porotě (Kovča, Petr Voříšek, OndraHK), pěkně zamotalo hlavu. Do finále postoupil Peeto přes Štěpána a Kuba Komrska přes Prakena. O třetí místo si to rozdali Štěpán s Prakenem. Rozsoudit tento battle bylo téměř nejtěžší rozhodnutí poroty během soutěže. Nakonec z něj vítězně vyšel Praken.

Finále se odehrálo mezi Peetem a Kubou Komrskou. I přes velkou snahu a sebevražedné sklony Kuby Komrsky (pokus o dvojité salto vpřed z lajny), nakonec vyhrály zkušenosti a Peeto se tak stal historicky prvním mistrem ČR v trickline.

Peetovi se tak podařil trojnásobný triumf, protože k 17.9.2011 byl držitelem třech českých rekordů ve slackline v ČR. (mistr ČR v trickine, highline Čokoládovej keksík – 82/27, longline 239m (společně s Jakubem Kwjetem Hanušem), český rekord ve vodní lajně drží Kwjet).

Celkové pořadí v Mistrovství ČR v trickline 2011:

1. Petr Peeto Kučera
2. Jakub Komrska
3. Jakub Praken Tomín
4. Štěpán Čmelda Pecka
5. Danny Menšík
6. Jirka Kerner
7. Lukáš Černý
8. André Heller

Celý závod byl veliká show a divákům se velice líbil. Organizace českým Gibbonem (hlavně v osobě Marka Smolky) byla výborná a kluci si odnesli prize money v hodnotě 3000, 2000 a 1000 Kč.

Pokud se bude trickline vyvíjet stejným tempen, jako v roce 2011, máme se příští roky na co těšit.