Peeto vzpomíná: Sobotka 2010


Sejdou se dva roky a jeden povídá: „Hele dvatisícejedenáctko, předávám ti žezlo na Sobotku, chceš?“ „Díky, díky moc, za tebe to prej bylo super.“ Jojo, Garden party v Sobotce má letos třetí možnost ukázat, že to jde i na malym prostoru dost slušně rozjet a rozlajnit.

Loni jsme tam z Liberce přijeli s Michalem jako první… Zahradní prostor zel prázdnotou, ale parádní počasí ukazovalo, že by to tak nemělo zůstat dlouho… Slávek za barem říkal, že Ondra by měl nějak dorazit, tak stačilo jen počkat. Když přijel, začalo se napínat a napínat…zapnula se pohodová hudba, netrvalo to dlouho a zahrada byla celá zlajnovaná a na louce se třepotaly 50m a 70m. Naplo se za všechny stromy, který jsou k tomu vhodný.

Během pátku se něco pochodilo, lezlo se na rychlost v postavenejch cestách na závody, zaboulderovali jsme nějak se to vokulilo na půl dvanáctou…tak jsme se sešli u promítačky a dali si youtube party…Na stojáka, gaylordský klipy od Gunthera, článek od Magnuska o nudlích na plotně a různý videa, který trochu potrápily naše bránice ve spojení s ohněm, pivem, vínem a kofolou posunuli hodiny na čtvrtou ranní. V tuhle dobu po únavě a troše popíjení je fakt dobrej nápad začít stavět stan, příště se na to buď vykašlu nebo postavim už večer :-).

V sobotu byla hrozná pohodička, zašlo se nakoupit do Sobotky, nadechli jsme se trochu místní kultury v rámci jarmarku či co, kvalifikovali jsme se přechodem lajn, poleželi jsme v trávě… Během dne proběhly závody ve speedu, tricích. Ceny od triček, piv, přes chyty až k matroši na lajny potěšily každýho… Navečer proběhnul závod v lezení na rychlost, celkový vyhlášení a zase jsme se na stěně a boulderu nějak zasekli. Večerní grilování a promítání fotek bylo luxusní předehrou na párty, která taky nebyla úplně krátká.

V neděli jsme si trochu přispali, ale stejně to připadlo na longy… Natáhla se Koňská stosedma a Silver line(150m). Padly osobáčky, i díky většímu napětí v lajnách, ale každej svýho průvěsu strůjcem :-D. Na závěr jako dobrá tečka festivalu se napínala dvoustovka…po nějakym tom posunutí Tiblocu jsem šel vokoštovat půlku a pěkně mě to zrajtovalo… Holt to natavení lajny nebylo úplně na rýlu na táhání dvoukila a tak nějak to ruplo zrovna když jsem na tom seděl. Ale to se holt občas stává, že něco nevyjde.

Letos tomu bude jinak…dvoukilo se napne a to na lajně, která bude na natahování připravená :-). Lajny naplní kapacitu zahrady, napnou se longy, hudba v rytmu reggae, ska apod. bude přítomna, possitif pípula všude kolem, pivko, kofola, párky….kdo si nechce tuhle garden párty nechat ujít má jedinou možnost – přijet!! Let´s slack.

Peeto

Photos by Marek S.<–>